Haber

Yeni Mersin İdman Yurdu’nda hakem isyanı

Kulüp Lideri Metin Saltık yaptığı açıklamada, 3 yıldır play-off finalinde kaybettiğimiz şampiyonluk hedefini bu yıl kaybetmemek için dönem başından bu yana büyük bir istek ve istekle çalıştığımızı söyledi. 21 hafta boyunca zaman zaman 10 puan farka ulaşarak liderliğimizi sürdürdük. Ancak son haftalarda sahada hakem hatalarının yanı sıra rakiplerimizden de büyük hücumlara ve şiddete maruz kaldık. 2.5 milyonluk bir şehrin temsilcisi olarak bize ayrıcalık yapılmasını istemiyoruz. Biz sadece haklarımızın korunmasını istiyoruz” dedi.

“TFF VE MHK’Yİ DAVET EDİYORUZ”

Başkan Saltık sözlerinin devamında, “Kütayha’da oynadığımız maçta Kütahya Belediye Başkanı çok yakışıksız ifadeler kullandı. Nevşehir Belediyespor maçında protokol maç başlamadan önce protokole akın etti. Maçı hakem başlatıyor. 25 dakika geç kalınan maçı taraftarlarımız ortada izlemek zorunda kaldık.Derincespor maçı hakemi rakip grup.”90 dakika içerisinde oyuncularımız gardını indirip tüm takdirlerini Derincespor lehine verdiler ve bizi mağdur ettiler. net hedefimizi iptal ediyoruz.” dedi.

“SAHA DIŞI OLAYLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Öte yandan mağdur olduklarını ifade eden Saltık, “Son 3-4 maçtır saha dışında çok önemli olaylarla karşılaşıyoruz. Bize ayrıcalık tanınmasını istemiyoruz. Biz sadece adalet istiyoruz. Bunun için.” Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK’nın son haftalarda daha dikkatli olmasını rica ediyoruz.” terimleri kullandı.

Kaynak: SonDakika.com / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu