Sağlık

Doç. Dr. Türk uluslararası kongrelerde AB’yi temsil etti

Alanında başarılı akademisyenleri kongrelere konuşmacı olarak davet edilen ilk Türk diş hekimi olmuştur.

Ege Üniversitesi’nin alanında uzman akademisyenleri, katıldıkları etkinlikler ve üstlendikleri görevler ile üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmektedir. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Tuğba Türk; Mısır, Hindistan ve İtalya’da diş hekimliği alanında düzenlenen değerli kongrelere davet edildi ve bu kongrelerde ana konuşmacı olan ilk Türk diş hekimi oldu.

Başarılı akademisyen, AB Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin’i tebrik eden “Doç. Dr. Tuğba Türk hocamız dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen ve diş hekimliği alanında önem taşıyan etkinliklere konuşmacı olarak davet edilerek üniversitemizi ve fakültemizi başarıyla temsil etmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Uluslararası kongrelerde başarıyla temsil edilmek

Çalışma alanlarının rejeneratif tedaviler ve diş kök hücreleri olduğunu belirten Doç. Tuğba Türk, “Mısır Diş Hekimleri Birliği tarafından Mısır’ın Kahire kentinde düzenlenen Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi’ne konuşmacı olarak katıldıktan sonra Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde düzenlenen 30. Rejeneratif Endodonti’. Bu kongreye davet edilen ilk Türk bilim insanı oldum. Daha sonra alanında dünyanın önde gelen derneklerinden biri olan İtalyan Endodonti Derneği’nin 4. uluslararası bilimsel kongresine Türkiye’den ana konuşmacı olarak davet edilen ilk bilim insanı olmanın gururunu yaşadım. Burada yaptığım ‘Rejeneratif Endodonti ve Diş Kök Hücreleri’ konulu konuşmam çok ilgi gördü. Etkinlikte iki ülke arasında rejeneratif endodonti konusunda işbirliği ve proje yapmak için ilk adımlar atıldı. Bu tür uluslararası organizasyonlarda üniversitemi ve ülkemi temsil etmekten gurur duydum” dedi.

“Farklı ülkelerde misafir öğretim üyesi olarak ders veriyor”

Başarılı akademisyen Doç. Dr. Tuğba Türk, İtalya’da Sapienza (Roma) Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde ve Brüksel De Libre Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde rejeneratif endodonti ve diş kök hücreleri konusunda konuk öğretim üyesidir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu