Haber

Vali Yardımcısı Ciğerci, Edirne’deki yatırımları açıkladı

Vali Yardımcısı Ciğerci, Edirne’deki yatırımları açıkladı

Havsa hükümet konağı çalışmaları devam ediyor

EDİRNE – Edirne Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, Havsa ilçesindeki hükümet konağı inşaatında incelemelerde bulunarak, devam eden yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Vali Yardımcısı Ciğerci, Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Batı ile birlikte ilçe merkezindeki hükümet konağının şantiyesini inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Keşan ve Enez ilçelerindeki devlet daireleri için ihale süreçlerinin devam ettiğini ifade eden Vali Yardımcısı Ciğerci, Keşan’da ilçe jandarma komutanlığının inşaatı için yapım çalışmalarının başladığının da müjdesini verdi.

Kapıkule Hudut Kapısı’na modern bir jandarma karakolu getireceklerini belirten Ciğerci, ihale sürecinin ardından Havsa Hayvan Pazarı’nın zemin etüt çalışmalarının başlayacağını bildirdi.

Okullarla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Ciğerci, tarihi konakların restorasyonunun devam ettiğini, İlhan Koman Konağı’nı da tamir edeceklerini bildirdi.

“Kapıkule Sınır Kapısı’na modern bir jandarma karakolu kazandırıyoruz”

Edirne Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, Havsa Hükümet Konağı’nın 3 bin 300 metrekare alana oturacağını belirterek, “Bodrum zemin kat ve iki kattan oluşuyor. İlçemizdeki tüm kurumları barındıracak.Ayrıca Keşan ve Enez ilçelerindeki hükümet konakları ihale edilecek.Keşan’da ilçe jandarma komutanlığının yapım çalışmaları başladı.Kapıkule’ye modern bir jandarma karakolu kazandırıyoruz. Hudut Kapısı Havsa Hayvan Hali zemin etütleri devam etmekte olup ihale sürecinin ardından yapımına başlanacaktır.Okullarla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.Tarihi konakların restorasyon çalışmaları devam etmektedir ve bu aşamada İlhan’ın onarımını gerçekleştireceğiz. Koman Konağı.

haber-tavas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu