Teknoloji

Google Chrome’un iOS Versiyonunda Safari’den Yeni “Yakalama” Özelliği: Adres Çubuğu Taşınabiliyor

İOS cihazlarda birçok kullanıcı arama çubuğu Ekranın alt kısmında kullanır. Apple bu değişikliği daha önce Safari tarayıcısı için yapmıştı. Google’ın Chrome için de benzer bir çalışma yaptığı, geçmişte yayınladığı beta sürümlerinde de açıkça görülüyordu. Şimdi bununla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Google’ın Chrome’un iOS sürümü için geliştirdiği yeni özelliği kullanıcılara sunulan . Artık Chrome’un iOS sürümü, isteyen kullanıcılara Safari’ye benzer bir deneyim sunacak.

Chrome, Safari’nin özelliğini kopyaladı

Bu değişiklik zorunlu değildir, Google Kullanıcıları zorlamak yerine onlara alternatif sunuyor. Varsayılan versiyonda adres çubuğu yine uygulamanın üst kısmında yer alıyor. Adres çubuğunun konumunu değiştirmek için Chrome uygulamasında Ayarlar’a gidin. “Adres çubuğu” Seçeneğe tıklamanız gerekiyor. Daha sonra da adres çubuğunu aşağı taşıSeçeneği seçebiliriz.

Safari’de bu değişiklik yapılırken amaç kişilerin doğrudan parmaklarının altında Arama çubuğu eklenerek kullanıcıların telefonu daha kolay kullanmasını sağladığı gösterildi. Böylece daha akıcı bir internet deneyimi sunulabilir. Öte yandan diğer tarayıcı uygulamalarında da benzer özellikleri gördük. Genel olarak insanların şimdiye kadar alıştığı arama deneyimi değişmemiş görünüyor.

haberfindikli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu