Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkiye’de Çocuk Hakları Genelgesi

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Resmi Gazete’de yayımladığı genelgede, Türkiye’de çocukların her zaman geleceğin teminatı olarak görüldüğünü ve onlara müreffeh bir gelecek sunmaya özel bir değer verildiğini vurguladı.

Mevzuat ve üst politika belgelerinde çocukların yetiştirilmesi, eğitimi, sağlığı, ailenin korunması gibi konuların özellikle vurgulandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: çocuk koruma alanı, müdahalelerin planlanması, uygulanması ve izlenmesi, etkili ve günümüz koşullarına uygun hizmetlerin geliştirilmesine zemin hazırlamaktadır. sözünü kullandı.

Çocuklara yönelik koruyucu müdahalelerin planlanarak çocukların sağlıklı gelişimini destekleyecek tedbirlerin hayata geçirilmesi için paydaşların işbirliğinin esas olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Bu prestij ile Türkiye’de çocuk hakları alanında yapılacak çalışmalarda yer almak üzere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile uyum içinde Türkiye Çocuk Hakları Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2023-2028) hazırlanmıştır. Söz konusu Strateji Belgesi ve Eylem Planı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde (www.aile.gov.tr) yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu