Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC’de resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış ve Özgürlük Bayramı ve Yeni Ercan Havalimanı’nın açılışı nedeniyle geldiği KKTC’de resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerinin son durağı Birleşik Arap Emirlikleri’nin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış ve Özgürlük Bayramı ve Yeni Ercan Havalimanı’nın açılışı kapsamında bugün açılışını yapacağı Yeni Ercan Havalimanı’na geldi. Cumhurbaşkanlığı özel uçağı “TC-TRK” ile saat 13.20 sıralarında havalimanına inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı resmi törenle karşıladı. İstiklal Marşı’nın söylendiği törende Erdoğan, karşılama nöbetçilerini selamladı. Ardından KKTC heyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tanıtıldı.

Yeni havalimanına inen ilk cumhurbaşkanı: Erdoğan

Açılışı yapılacak havalimanına ilk inen Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Ercan Havalimanı’nın açılış törenine katılacak ve ardından KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile ikili görüşme yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmenin ardından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakacak ve ardından Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine katılarak KKTC programını tamamlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a KKTC ziyaretinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Zafer Sırakaya, MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Kılıç Çağhuratay eşlik etti. – LEFKOŞA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu