Teknoloji

ChatGPT kendi oyununu yaptı!

Yetenekleriyle herkesi şaşırtmayı başaran ChatGPT, bu kez bir oyun yaratmaya çalıştı. Kendisinden bir bulmaca oyunu oluşturmasını isteyen kullanıcı, ChatGPT’nin gelecekte birçok geliştiriciye yardımcı olabileceğini iddia etti.

Kullanıcı Daniel Tait, ChatGPT ile etkileşiminin bir sonucu olarak, bulmaca oyunlarını göstermesi için ondan kolay bir talepte bulundu. Tait, emsal oyunların bir listesini gösterdikten sonra chatbot’a sordu. “şu anda var olmayan sudoku benzeri bir mantık bulmacası icat et” aranan. SohbetGPT, “Labirent Sudoku”Chat ekranı adı verilen bir puzzle oyununun kodlarını chat ekranına yansıttı.

Tait daha sonra sohbet robotundan yeni bulmaca oyunları icat etmeye devam etmesini istedi. ChatGPT bunu onayladı ve sonunda “Toplam Sil” adlı bir oyun yarattı ve ardından ChatGPT’nin HTML ve JavaScript kullanarak oynanabilir bir sürüm oluşturup oluşturamayacağını sordu. ChatGPT, isteği yerine getirerek oyunu başarıyla oluşturdu.

Tait daha sonra sonraki birkaç saati, oyunun kurallarını ve görünümünü güzelleştirmek için CSS kodu eklemesini istemek de dahil olmak üzere sohbet robotuyla etkileşime girerek geçirdi. Sonunda oynanabilir sürüm tamamlandı ve ChatGPT’de var “Eksik“Adını bile verdi.

Oyun şu anda Sumplete.com web sitesinde oynanabilir. ChatGPT ve benzeri chatbot yapay zekasının gelecekte uygulama ve oyun kodlama konusunda geliştiricilere nasıl yardımcı olabileceğinin güzel bir örneği olan bu çalışma, teknoloji tutkunları tarafından ilgiyle karşılandı.

KAYNAK: HABER7

habersason.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu