Haber

“Benim ağzıma kadar dolu iki silahım var” diyen imamın savunması: Tahrik edici bir eylem aramıyoruz.

İstanbul’da bir camide Cuma namazı hutbesinde konuşma yapan imamın sözleri büyük tepki çekti. Cemaatin bir kesiminden tepki gösteren görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

“SİLAHLARINIZI 28 MAYIS AKŞAMINA HAZIRLAYIN”

Söz konusu görüntülerde imam, “Abi silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı kurun iki silahım ağzına kadar dolu. Hodri meydanı. Nedir bu sizden çektik? 80 yıl çekti bu vatan sizden ermenilerden mi çekti bu kadar şehitlerimiz var

SORUŞTURMA BAŞLADI

Olayın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı da harekete geçti. Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, bazı basın organlarında yer alan “İstanbul’un Sultangazi ilçesindeki bir camide yaşanıldığı iddia edilen görüntülerle ilgili Başkanlığımızca derhal inceleme başlatıldığı” belirtildi. kanallar.

“PROVOKATİF HAREKETLER YAPMAYACAĞIZ”

Polise verdiği ifadenin ardından yaşananları anlatan imam, “Gaziler ve şehitler başımın tacıdır. Bu namazları her hafta rutin olarak kılıyorum. Devlet başkanlarına her zaman dua eden bir adamım. devletin başı kimdir.Bugünkü hutbenin konusu da gaziler ve şehitlerle ilgiliydi.Biz kurukafa milliyetçisi de değiliz.Allah aşkına bütün etnik gruplar bizim ay-yıldızlı Türk bayrağımız altında yaşıyor.Bizim bir derdimiz yok. Alevi, Kürt, Sünni ile. Tahrik peşinde değiliz. Cemaatimiz bizi biliyor.”

yunak-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu