Teknoloji

TEKNOFEST 2023 için Geri Sayım Başladı

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali için geri sayım başladı. Türkiye Teknoloji Elemanları Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yönetiminde bu yıl da İstanbul. Atatürk HavalimanındaMilyonlarca teknoloji tutkununu bir araya getirmek için hazırlandı TEKNOFEST 27 Nisan – 1 MayısGeçen yıl ortalarında yapılacak olan Karadeniz genelinde Samsun merkezli düzenlenen TEKNOFEST’i toplamda 1 milyon 250 bini aşkın kişi ziyaret etti.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, milli teknoloji atılımı vizyonuyla geleceğe umutla bakan bir Türkiye için geleceksiniz sloganıyla gençlerimizi teknoloji yarışmalarında ön plana çıkaran TEKNOFEST’te.bu yıl 41 ana yarışma102 farklı kategoridetutulma. Yarışmalarda 13 milyon TL’yi aşkın ödül, 30 milyon TL’yi aşkın malzeme desteği verilmiş. Yarışmalara geçen yıl 81 il ve 107 ülkeden 150 binin üzerinde takım ve 600 binin üzerinde katılımcı başvurdu. TEKNOFEST, 6. yılında teknoloji yarışlarıyla hayallerini gerçekleştirmek ve en uygunu olmak için çabalayan gençlerin başarılı ve özgüvenli projelerine sahne olacak.

Gençlerin milli teknoloji üretmeye ve geliştirmeye olan ilgisini artırmak amacıyla bu alanlarda çalışan binlerce gencin projelerini desteklemek amacıyla düzenlenecek olan festivalde 5 gün boyunca teknoloji, bilim, havacılık dolu programlar yer alacak. -Uçuş gösterileri, ödül törenleri, stantlar, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinlikler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sariyahsiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu