Haber

TBF’den depremzedelere yardım kampanyası

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında toplanan yardımlar, Sinan Fazilet SporSalonda basketbol federasyonu çalışanları ve gönüllüler tarafından toplanır ve tırlarla beyin sarsıntısı alanına gönderilir.

Konuyla ilgili açıklama yapan TBF Başkan Yardımcısı Ömer Onan, çok üzgün olduklarını ve durumun kelimelerle ifade edilemeyeceğini söyledi.

O bölgede yetişmiş bir insan olduğunu anlatan Onan, “Haber çok üzücü, herkes yıkıldı. Şimdi herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. İlk günden itibaren genel başkan Hidayet önderliğinde ( Türkoğlu) kendi aramızda bir araya geldik. Nakit ve yardımda bulunduk. Kampanya başlattık. Basketbol federasyonuna bağlı tüm kulüplerimize de duyurular yaptık. Çok şükür herkes duyarlı bir şekilde cevap verdi.” sözlerini kullandı.

Bir tır dolusu yardım malzemesinin yola çıktığını kaydeden Onan, şunları söyledi:

“Öncelikle tüm arkadaşlarımız ve federasyon çalışanlarımız burada paketleme yapıyor, ardından gönüllüler ve yönetim kurulu üyeleri aracılığıyla bölgelere gönderiliyor. Biz bu konularda çok çabuk birleşen, herkesle ilgilenen bir milletiz. 7 bölgede insan gözetmeksizin yardıma koşuyor.Bizim en büyük işimiz bu.Bizim bu afetleri yaşamamak için daha dikkatli olmamız adettir.Onlara ne kadar yardım edersek onların yanında o kadar değerli oluyoruz. .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu