Yaşam

Şenol Akdağ 3 Şubat’ta Şişli’de sahne alacak

Müzik hayatında yirmi yılı geride bırakan Şenol Akdağ, “Bévengiya Astaru – Yıldızların Sessizliği” adlı ikinci eserini geçtiğimiz yıl Kalan Müzik etiketiyle yayımladı. Türkçe ve Kirmancki/Zazaki dilinde birçok popüler esere imza atan Akdağ, 1996-2005 yılları arasında Küme Munzur bünyesinde sanatsal çalışmalar yürüttü. Akdağ daha sonra müzik yolculuğuna bireysel olarak devam etti.

‘ÖZLEMİ, SEVGİYİ VE TÜRK ŞARKILARINI PAYLAŞALIM’

Bizi Cemil Candaş’taki konsere davet eden Akdağ, “Arkadaşlarım, sanatın ve sanat emekçilerinin ötekileştirildiği, yok sayıldığı bir süreçte bizi yalnız bırakmamanız, varlığınızı her zaman hissettirmeniz önemli. Bu, biz sanat emekçilerini desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda onurlandırıyor. “Sevgili dostlarım, 3 Şubat’ta Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde vereceğim konserde hasretimizi, güzelliklerimizi, dostluklarımızı, tarihimizi, dertlerimizi, sevgimizi paylaşmak üzere sizlerle buluşmayı umuyorum” dedi.

Ülkenin karanlık, şiddetli günlerden geçtiğini vurgulayan Akdağ, “Günlere kamış gibi mutlu, hüzünlü başlıyoruz. Ve bir türkü kadar sıcak. Bizi şu sözlerle konsere davet etti: “Yan yana olmaktan, dayanışmadan, birbirimizin sesine ses vermekten başka çıkış yolu yok.”

(KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

seydisehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu