Haber

Kılıçdaroğlu’nun Bolu mitingine yoğun ilgi

HABER: EMRE SERCAN IKE – KAMERA: DURSUN ALKAYA

Millet İttifakıCumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bolu mitingine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Orman köylüleri taşıdıkları pankartlarla “emeğinin karşılığını” isterken; çevreciler ormanlarda “planlı üretim” talep ettiler. CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, “Köroğlu’nun torunlarının yanındayız. Köroğlu’nun torunları nasıl ki zulme karşı ayaklandı, ayağa kalktı, tavır aldıysa, Bolu halkının da zulme karşı dimdik ve omurgasız durduğunu görüyoruz. Yürüyor. dedi.

Millet İttifakı Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Bolu Demokrasi Meydanı’nda miting düzenledi.

Mitinge katılan vatandaşlar, “Ormanlarımızda planlı üretim istiyoruz”, “Mutfakta alın terimiz alın teri halktan çalınırken” ve “Orman köylüsünün emeğinin karşılığı alınmıyor” yazılı pankartlar taşıdı. .

“BOLU HALKI KÖROĞLU GİBİ EZMENİN GÜCÜNE KARŞI AYAKTA DURUYOR”

Bolu mitingi öncesi ANKA HaberlerAjansa konuşan CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan şunları söyledi:

“Köroğlu’nun torunları ile ortadayız. Köroğlu’nun torunları nasıl zulme başkaldırmış, ayağa kalkmış, tavır almışsa, Bolu halkının da zulme karşı dimdik ve dikenli bir duruş sergilediğini görüyoruz. Yol yürüyorlar. sakin ve huzurlu bir şekilde bizimle. Bölge harika. Hemen şimdi.” Bazı arkadaşlarla sohbet ettim, ‘Ne için buradasın?’ Ona sordum. “Adalet için buradayız.” “Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve kalifiye ekiplerimiz ve meclise girecek meclis kümesi. Türkiye halkı buna sahip çıkıyor, her şey çok güzel olacak.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberbattalgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu