Haber

Jandarmayı kovalayan CHP’li Mahmut Tanal hakkında İçişleri Bakanlığı harekete geçti: Hukuki süreç başlatıldı

Ağaç kesimi nedeniyle protestolar sürüyor Akbelen İstanbul’da vatandaşların kimlik bilgilerini alan jandarmayı “Dosyalama yapamazsınız” diyerek takibe alan CHP’li Mahmut Tanal gündemin en çok konuşulan isimlerinden olurken, İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı. olayla ilgili açıklama. Bakanlık, “Jandarmamıza ‘haydut’ diyen milletvekilimizi şiddetle kınıyoruz.

“TAKMAYACAKSINIZ”

Muğla’nın Milas ilçesi İkizköy’deki Akbelen Ormanı’ndaki kömür madeni sahasının genişletilmesi için yapılan ağaç kesimine karşı bölge halkına takviye vermeye giden CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, jandarma ile tartıştı. Göstericilerin kimlik bilgilerini jandarmadan alan Mahmut Tanal, “Buradan başvuru yapamazsınız” diyerek tepki gösterdi. Jandarma astsubay, “Girenler arasında aranan olup olmadığını nasıl anlayacağım?” Tanal, “Bağlanamazsın, kararı göster” yanıtını verdi.

TANAL BÜYÜK DAVASI HAS

Tanal, jandarmadan vatandaşların kimlik bilgilerinin bulunduğu kağıdı almaya çalıştı. Jandarma kağıdı vermedi. Tanal ile jandarma astsubay arasında kovalamaca yaşandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ

Tanal’a tepkiler yükselirken İçişleri Bakanlığı da harekete geçti. Bakanlık konuyla ilgili yasal sürecin başlatıldığını söyledi.

“HUKUKİ SÜREÇ BAŞLADI”

İçişleri Bakanlığı Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olarak Kahraman Jandarma Teşkilatımız bir ‘Kanun Ordusu’dur ve 184 yıldır eşkıyalarla mücadele etmektedir. Bundan sonrada böyle devam edecek” diyen milletvekilini şiddetle kınıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu