Haber

Fatih Erbakan: İslam Birliği Kurulmadan İktidara Erişilemez

YİNE Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Türkiye’nin öncülüğünde bir araya gelen ve bir güç ortaya koyan 57 Müslüman ülke, bu güç sayesinde bu baskı ve sömürüye son verebilmelidir. Bu gücü göstermediğiniz sürece ateşkes çağrısı yapın. ne kadar istesen de adamın umurunda bile değil.” “Rahmetli Erbakan hocamız ‘Siyonizm sözden anlamaz, güçten anlar’ demişti. Bu gücün tesisi mutlaka İslam birliğinin tesis edilmesine bağlıdır” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan bir dizi ziyaret için sabah saatlerinde Giresun’a geldi. Espiye ilçesinde partililerle kahvaltıda bir araya gelen Erbakan, partisinin ilçedeki yeni binasının açılış törenine katıldı. Törenin ardından ilçede cuma namazını kılan Erbakan, kent merkezine giderek esnafı ziyaret etti. Esnafları ziyaret ettikten sonra il binasında partililerle buluşan Erbakan, basına açıklama yaptı. İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını lanetleyen Erbakan, “İsrail terörünü kınıyoruz. İsrailli yetkililer, ‘Kimseyle anlaşma yapmayacağız, müzakere etmeyeceğiz, kimse bizi yolumuzdan çeviremez, ne bulursak yakıtı yok ederiz’ diyor. Bize vaat edilen toprakları alacağız.’ Kimse ‘dur’ demiyor. “AB ülkeleri ya oy kullanmaktan çekiniyor ya da ateşkesi onaylamıyor. Birçok ülkede Filistin’e destek amaçlı gösteriler yasaklandı” dedi.

‘SİYONİZM YERLERİ ANLAMAZ, GÜCÜ ANLAR’

Tüm İslam aleminin büyük bir acı içinde olduğunu belirten Erbakan, “Bu olaylar bizim oraya dua etmekten, kefen göndermekten başka bir şey yapamayacağımızı gösteriyor. D-60 hedefine ulaşmak için gerekli adımların atılması gerekiyor. 57 Müslüman ülke yapacak” Türkiye’nin öncülüğünde bir araya gelin ve bir güç oluşturun.” Bu güç sayesinde bu baskı ve sömürüye son verebilmelidir. Siz bu gücü göstermedikçe, istediğiniz kadar ateşkes çağrısı yapmadıkça adamın umurunda bile değil. Rahmetli Erbakan hocamız ‘Siyonizm sözden anlamaz, güçten anlar’ dedi. Bu gücün tesis edilmesi mutlaka İslam birliğinin tesisine yol açmalıdır. “Duruma bağlı” dedi.

Basın açıklamasının ardından esnafı ziyaret eden Erbakan, ardından partililerle toplantı yaparak Ordu’ya gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu