Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelere yönelik olumsuz tutum ve davranışlara tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “(CHP) kasten yanılttığı seçmeninden ve kamuoyundan özür bile dilemedi” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, milletvekilliği seçiminin Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanmasının ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde açık fark olmasının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yanındakilerin dengesini bozduğunu belirtti. yönetim.

14 Mayıs gecesine değinen Erdoğan, “14 Mayıs gecesi televizyon ekranlarında sahneledikleri ‘kazanılan’ tiyatrosunu sonuçlarını bildikleri halde hep birlikte takip ettik. Ancak ne kasten yanılttıkları seçmenlerinden ne de kamuoyundan özür dilemediler. “Bire bir zihniyetin artık oy alamadığı vatandaşlarımıza yönelik saldırılara tanık oluyoruz. insani maliyetlerle bağdaşmayan tek başına siyaset. Bu çevreler, deprem bölgesine gönderdikleri yardımları kesmekten, depremzedeleri otellerden atmaya kadar her türlü vicdansızlığı sergiliyor. Sosyal medyada yürütülen ahlaksız kampanyalardan bahsetmiyorum bile.” ifadelerini kullandı.

“Depremde kardeşlerimizi sahipsiz bırakmayacağız”

Yaşananlardan yürekleri sızlayan hayatta kalanların rahatsız olduğunu bildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Hangi partiye oy verirse versin 85 milyon insanın tamamı bu pervasızlıklara üzülüyor. Kimse merak etmesin, hiçbir vatandaşımız bu şer çılgınlığı karşısında ümitsizliğe düşmesin. milletimizin ve insanlığın ortak vicdanı.Devlet-millet dayanışmasıyla yaralarımızı hep birlikte saracağız inşallah.Kardeşlerimizi sahipsiz bırakmayacağız, yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

celebi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu