Haber

CHP Aydın milletvekilleri yetkilerini aldı

Milletvekilliği seçimlerinde Aydın’daki milletvekili sayısını 4’e çıkaran CHP’de Aydın milletvekilleri vekilliklerini aldı.

Aydın’da 14 Mayıs’ta yapılan milletvekili seçimlerinde 276 bin 300 oyla birinci parti olarak çıkan Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) seçilen milletvekilleri düzenlenen törenle göreve başladı. Aydın’da CHP’li milletvekili sayısı 4’e yükselirken, sabah saatlerinde Aydın Adliyesi’ne gelen CHP Aydın milletvekilleri partilileri yalnız bırakmadı. CHP’den 28. Dönem Aydın milletvekilleri olarak seçilen Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül ve Evrim Karakoz, görevlerini İl Seçim Kurulu Başkanı Erkan İlbay’dan aldı.

Milletvekilliği seçimlerinde kendilerine destek veren herkese teşekkür eden CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, sonuçların hayırlı olmasını dileyerek, “14 Mayıs’ta milletvekilliği seçimlerini tamamladık. Arkadaşlarımızla birlikte sahada güzel işler yaptığımıza inanıyoruz. teşkilatımız ve milletvekillerimiz.Sonuç olarak Aydın’da 3 olan milletvekili sayımız 4’e çıktı.Bugün görevine başlayan Evrim kardeşimizi Ankara’ya uğurluyoruz.Ankara’daki Evrim kardeşimize başarılar diliyoruz.Birincisini bitirdik. tip ama ikinci tipe cumhurbaşkanlığı için başladık.28 Mayıs’ta bunu da başaracağımıza inanıyoruz.İnançla çıktığımız bu yola 28’inde Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nu ortak olarak cumhurbaşkanı yapacağız. Millet İttifakı’nın tüm Türkiye’ye hayırlı olsun” dedi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu