Haber

CHP 38. Olağan Kongresi Başladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Ankara’daki 38. Olağan Kurultayı’nda cumhurbaşkanı adayları Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel oldu. SporSalondaki yerini aldı.

CHP 38. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda başladı. Salona, ​​olağan kurultayda CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel ile hem mevcut lider hem de genel başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu girdi. Genel Başkan adaylarının yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve diğer CHP Büyükşehir Belediye Başkanları da vardı.

Olağan kurultayın yapıldığı salonda, sahnenin karşısındaki tribünlerin sağ tarafında Özgür Özel taraftarları, sol tarafında ise Kemal Kılıçdaroğlu taraftarları yer aldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu salonu selamladıktan sonra Genel Başkan Adayı Özel ile el sıkıştı.

Saat 10.00’da açılan Seyirci Listesi’nde 1.366 delegenin oy kullanması beklenirken, kurultayda CHP Genel Başkanlığı için Kemal Kılıçdaroğlu, fark yaratanların adayı CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve eski Başbakan Örsan Kunter Öymen yarışıyor. Eski milletvekili İlhan Cihaner’in adaylığından geri çekildiği öğrenildi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu