Ekonomi

Başkentgaz’dan bedava doğalgaz açıklaması

Başkentgaz, 1 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımladığı kararla, dağıtım şirketlerinden doğal gaz temin eden konut, ibadethane ve cemevlerinin abonelerine 1 ay süreyle herhangi bir bedel ödenmemesine ilişkin karara ilişkin açıklama yaptı. 25 metreküp fiyatı 1 yıl ücretsiz olacak.

Buna göre, 24 Nisan’dan önceki günlerde sayaç okumaları sonucunda faturası kesilen aboneler, Mayıs ayındaki okuma döneminde uygulamadan yararlanabilecek.

24 Nisan’da yapılan sayaç okuma işlemi sonucunda kesilen faturalar iptal edildi. Bu faturaları son ödeme gününden önce ödeyen abonelere ödedikleri tutar PTT aracılığıyla iade edildi.

UYGULAMADAN ÖN ÖDEMELİ SAYAÇLAR DA FAYDALANACAK

Yapılan açıklamaya göre, ön ödemeli sayaç kümesinde yer alan Başkentgaz aboneleri de faturalı sayaç aboneleri gibi uygulamadan yararlanacak.

Bu kapsamda mesken, merkezi konut (kazan), ibadethane ve cemevi sayaçları ile doğal gaz için yapılacak ilk okumadaki endeksten bir önceki okumada alınan endeks çıkarılarak dönemsel tüketim belirlenecek. dönemsel tüketim ölçüsü kadar abonelerin kartlarına ücretsiz olarak yüklenecektir.

BİR YIL İÇİN 25 METREKÜP DOĞALGAZ BEDAVA

Öte yandan, ilk ücretsiz faturanın ardından okuma döneminden başlayarak 1 Mayıs 2024 tarihine kadar aylık tüketimlerde tahakkuk ettirilecek 25 metreküp fatura için ücret alınmayacak.

Belirlenen tüketim ölçüsünün 25 metreküplük kısmı için karta gaz yüklenmesi halinde faturalı sayaçlarda, faturasız sayaçlarda ise okuma sonucu düzenlenecek faturadan 25 metreküplük serbest kısım düşülecek. okuma sonucunda.

Uygulama ilgili ayda 25 metreküpe kadar olan tüketim ölçüleri için geçerli olacak, bu ölçünün altındaki tüketim ölçüleri bir sonraki aya devretmeyecektir.

eceabat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu