Haber

Ankara bu iddiayı konuşuyor! İYİ Parti’nin İstanbul ve Ankara adayları belli oldu

Türkiye yavaş yavaş yerel seçim ortamına girerken partiler de aday gösterecekleri adayları netleştirmeye başladı. Seçimde CHP ile ittifak yapıp yapmayacağı belirsizliğini koruyan ÂLÂ Partisi’nin İstanbul ve Ankara adaylarını belirlediği iddiası ortalığı karıştırdı. Son bilgilere göre İYİ Parti, İstanbul’da Buğra Kavuncu’yu, Ankara’da ise Adnan Beker’i aday gösterecek.

“BU İSİMLER KESİN GÖZLERE BAKIYOR DİYEBİLİRİZ”

TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, DÜZGÜN Partisi ile ilgili kulise verdiği bilgilerde, “İttifak olmazsa 2 isim öne çıkar, İYİ Parti’de kesin gözüyle bakılır diyebiliriz. Bunların YETER Partisi Milletvekili Adnan Beker, diğerinin İstanbul’da olduğunu, Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu söyledi.

“BAZI İLLERDE İTTİFAK YAPILACAĞINA İLİŞKİN DUYURU YAPILACAK”

Gürel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 26 Ağustos’ta yapacağı açıklama ve 2024’te yapılacak yerel seçimlerle ilgili kulis bilgileri verdi; “Akşener’in 26 Ağustos’ta İYİ Parti’de yapacağı açıklamada bazı şerhlerin yapılacağı belirtiliyor. Ankara ve İstanbul’da ilçe ve il düzeyinde ittifak yapılabileceğine dair açıklamalar yapılacak.

“BU İSİMLER KESİNLİKLE İYİ PARTİ’YE BAKIYOR”

İttifak yoksa iki isim öne çıkıyor ve İYİ Parti’de kesin gözüyle bakılıyor diyebiliriz. Ankara için Milletvekili Adnan Beker’i, İstanbul için Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu’yu aday gösterecekler.

haberfoca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu