Haber

Adana’da yıkılan lüks apartmanın sahibi babasını suçladı: Yakalansın diye haber verdim, bina ben 5 yaşındayken yapılmış.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Adana’da da çok sayıda bina yıkıldı. Adana’nın Çukurova ilçesinde Güzelyalı Mahallesi’nde bulunan 14 katlı lüks Hasan Alpargün Apartmanı da yıkılan binalar arasında yer aldı. Binada yaklaşık 65 kişi hayatını kaybetti.

BABA-OĞUL KIBRIS’A KAÇIŞ

Baba Hasan Alpargün ve oğlu Hasan Can Alpargün, depremin ilk günü Kıbrıs’a kaçtı. Baba Hasan Alpargün telefonu kapatırken oğluna ulaşıldı.

“BABAMI BİLDİRDİM”

Cumhuriyet’e konuşan Hasan Can Alpargün, binalarla ilgisi olmadığını söyledi. Hasan Can Alpargün, “Babamın yakalanması için ihbarda bulundum. Beraber değiliz. Yıkılan bina ben 5 yaşındayken yapıldığı için iddialar asılsızdır, sorumlu değilim. Benim binalarla alakam yok. Ben çocukken yapılan bir binadan nasıl sorumlu olabilirim?”

“SALSMA DİRENCİNE ÖNEM VERDİĞİMİZ ŞEY”

Müteahhit firma Alpargün İnşaat’ın sahibi Hasan Can Alpargün, 7 yıl önce verdiği bir röportajda aile şirketi olduklarını söylemişti. Hasan Alpargün Apartmanı için de “Projelerde dikkat ettiğimiz en önemli konu güvenilirlik ve depreme dayanıklılıktır.” dedi.

yunak-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu