Ekonomi

20 yılda 23 milyar TL yatırım

Taşkın, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Mersin’in her geçen gün geliştiğini ve yeni istihdam olanaklarına ev sahipliği yaptığını söyledi.

Akkuyu Nükleer Santrali, Mersin Uluslararası Limanı, Çukurova Bölge Havalimanı ve Akdeniz Sahil Yolu ile Mersin’in ulaşım, enerji ve ticaret merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Taşkın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın göreve geldiğini söyledi. Mersin’in gelişmişlik hızına bağlı olarak öne çıkmaktadır. Ortaya çıkan ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak ve şehri geleceğe hazırlamak için gerekli projeleri birer birer hayata geçirdiğini belirtti.

Taşkın, Mersin’in ulaşım ve haberleşme altyapısına son 20 yılda toplam 23 milyar TL yatırım yapıldığını bildirdi.

Mersin Limanı’nın Doğu Akdeniz’in kalbi olduğunu belirten Taşkın, “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi tüm ulaşım modları ile birlikte gelişecek olan Mersin’de de tüm ulaşım kollarında birbirinden değerli projeler hayata geçiriliyor.”

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çalışma ve hizmet politikasıyla yurdun her köşesinde vatandaşa hizmet etmeye devam ettiğini kaydeden Taşkın, “Akılcı ve ihtiyaçlara cevap veren projelerle çalışmaya devam ediyoruz. Mersin’in gelişmesi ve büyümesi için ihtiyacı var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu